Akce Středočeské oblasti

Jarní sraz turistů Středočeské oblasti KČT aneb Potkali se u Kolína
30. března 2024

V sobotu 30. března 2024 se sešlo kolem 400 účastníků z celé ČR na Jarním srazu Středočeské oblasti, nazvaném letos podle místa konání a legendárních pohádek Potkali se u Kolína. Za Kolínskými medvědy vyrazili účastníci z nádraží v Kolíně směrem na Sendražice, kde byla kontrola, občerstvení, ale také hojně využitá možnost svézt se úzkokolejkou po bývalé řepařské dráze. Zde se také trasy 10, 16 a 20 km rozdělily aby pak společně skončily v cíli, v restauraci Zimní stadion, která poskytla účastníkům akce možnost občerstvení. Odtud už cesty účastníků vedly na kolínské nádraží, některou z vlakových zastávek nebo individuální dopravou domů. Akci pořádala Středočeská oblast KČT a Klub českých turistů Kolín.

V galerii přinášíme momentky z akce. (Galerie fotografií se otevře z webu Zonerama.cz).

Autorem vzpomínky i fotografií je Jan Kaňka – předseda oblasti

Konference Středočeské oblasti KČT
18. února 2024

V galerii přinášíme momentky z konference Středočeské oblasti KČT, která proběhla 18. února 2024 v Praze. Blahopřejeme oceněným odborům i jednotlivcům! (Galerie fotografií se otevře z webu Zonerama.cz).

Autory fotografií jsou Jan Kaňka a Jaroslav Vosecký.

Setkání turistů Středočeské oblasti KČT
22. až 24. září 2023

Ve dnech 22. – 24. září 2023, v době denní rovnodennosti, kdy podzim přebírá vládu nad létem, proběhlo v příjemném prostředí Setkání turistů Středočeské oblasti KČT, na kterém proběhl seminář k tématu Vedoucí turistiky spojený s diskuzí a výměnou zkušeností
z rozvoje propagace a aktivit oblasti.
V sobotu, 23. září 2023 se účastníci setkání zúčastnili akce společnosti Lesy ČR s názvem „Den za obnovu lesa<. Kdo z návštěvníků akce zavítal do stánku KČT, ten si mohl vyzkoušet, jak se maluje turistická značka a na chvíli se tak stát značkařem. Ve vědomostním kvízu si vyzkoušel znalosti o typech značek, případně si koupil suvenýr
s motivy klubu.
Ti z účastníků pobytu, kteří nebyli vázáni povinnostmi při prezentaci klubu na akci, si
v sobotu udělali výšlap po okolí s návštěvou této akce a zapojili se do sázení stromků jako podpory obnovy lesa, které bylo její součástí.
Večer se pak turisti a turistky sešli u koncertu country skupiny Žraloci. Za zvuků příjemné hudby probrali podrobnosti, sdíleli zkušenosti a tužili vztahy.
Víkend byl tedy nabitý aktivitami, které tvoří základy klubové turistiky – chůzí, přírodou, dobrou společností a sdílením zážitků.

V galerii přinášíme momentky z akce. (Galerie fotografií se otevře z webu Zonerama.cz).

Autorkou vzpomínky je Jožka Mašínová – místopředsedkyně oblasti, která také vybrala fotografie z akce, poskytnuté dalšími autory

Napsat komentář