Středočeská oblast KČT na webových stránkách

Turisticky zajímavá místa, cesty, mapy

  • Mapový portál Středočeského kraje obsahuje v sekci Ochrana přírody a krajiny podrobné informace o chráněných přírodních územích, přírodních památkách, lokalitách chráněných podle pravidel Natura 2000 a dalších místech, chráněných jako významné prvky přírody a krajiny. Cesta k portálu.
  • Muzeum lidových staveb v Kouřimi bylo kontrolním místem v projektu Středočeská 10 v loňském roce. Pokud si muzeum chcete prohlédnout v jeho zimní podobě znovu, můžete využít některé z akcí, které se v nejbližších týdnech v tomto muzeu uskuteční. Bližší informace najdete na webových stránkách muzea.

Turistika mládeže

Krajinou středních Čech

Výbor Středočeské oblasti KČT za podpory Středočeského kraje připravil nový seriál turistických pochodů, které zavedou účastníky do krásných, i když mnohdy ještě málo známých míst kraje. Trasa prvního pochodu nazvaného Sázava, kterým seriál v neděli 9. června 2024 zahajujeme, povede částí překrásného údolí, kterým protéká řeka Sázava. Podrobnosti o pochodu najdete v propozicích.
Další ročníky pochodu povedou pokaždé v jiných místech kraje, vždy však po místech krásných, pamětihodných a zasluhujících pozornost nejen středočeských patriotů, ale všech, kdo rádi poznávají krásy naší vlasti.

Pochody a akce pořádané našimi odbory

KČT Mnichovo Hradiště a Muzeum města Mnichovo Hradiště pořádají
v neděli 2. června 2024 akci Výlet s muzeem. Bližší informace najdete
propozicích. Délka trasy zhruba 10 km.
KČT Říčany-Radošovice pořádá v sobotu 8. června 2024 už 45. ročník turistického pochodu Pytláckými roklemi. Bližší informace najdete v pozvánce. Délky tras pochodu 14 až 48 km.
KČT Kostomlaty nad Labem pořádá v sobotu 8. června 2024 už 95. ročník turistického pochodu Stezkou Bohumila Hrabala – memoriál Františka Znamenáčka, spoluzakladatele kostomlatské turistiky. Bližší informace najdete
propozicích. Délky tras pochodu 10 až 35 km.
KČT Štěchovice pořádá v sobotu 15. června 2024 už 43. ročník turistického pochodu Údolím zlatonosné Kocáby. Bližší informace najdete v propozicích. Délky tras pochodu 15 až 50 km.
KČT VHT Mělník pořádá v sobotu 22. června 2024 už 41. ročník dálkového
a turistického pochodu Mělnický hrozen. Bližší informace najdete na webu odboru. Délky tras pochodu 11 až 50 km, cyklotrasy 40 a 60 km.

Pochody a akce pořádané spolupracujícími spolky

Spolek DOBŠANÉ, z.s., za podpory obce Dobšice, MAS Zálabí, z.s., Klubu českých turistů a portálu Kudy z nudy pořádá v sobotu 25. května 2024 už 5. ročník akce Dobšický puchýř a Cyklokolo Václava Ježka. Bližší informace najdete v propozicích.

Napsat komentář