Stochov – Podzimní setkání turistů Středočeské oblasti 2015

Poslední pochod Středočeské desítky se blíží

Pozvánku naleznete zde a informační mapky v dolní části této stránky.

Tady je několik typů jak se do Stochova dostat a co v jeho okolí navštívit.

Ten kdo se chce protáhnout a přijít na Stochov pěšky si může stáhnout soubor „Doporučené trasy“. Je v něm několik typů na kratší trasy od 12 do 18 km.  Kdo je větší hltač kilometrů jistě si podle mapy naplánuje svou trasu podle své libosti.

Kdo se na Stochov chystá autem a chce si udělat jen výlet, může dopoledne strávit v nedalekém hornickém skanzenu Mayrau ve Vinařicích u Kladna. Mají otevřeno od 9:00 více na jejich webu  www.mayrau.omk.cz.

Druhým místem, které stojí za prohlídku, jsou Lány.  V Lánech je několik muzeí – Muzeum sportovních vozů (www.auto-muzeum.cz) Hokejová síň českého hokeje (www.hokejovasin.cz) a Muzeum T.G.M. (www.muzeumtgm.cz). Dále se můžete podívat k Masarykovu hrobu na místním hřbitově a do Masarykova prezidentského salonku na nádraží Stochov (pracovníci nádraží Vám ho na požádání otevřou). Ve Stochově se pak můžete podívat k dubu Svatého Václava – symbol Stochova.

Všechna muzea mají otevřeno od 10:00 hodin. Podrobnosti naleznete na jejich webových stránkách. V muzeu T.G.M. se bude připravovat adventní výstava a bude mít oficiálně zavřeno. Máme ale slíbeno, že do prostor, kde se výstava připravovat nebude, nás pustí. Totéž platí o Pamětní síni Alice Masarykové, která pod toto muzeum patří. Pokud se do muzea budete chtít podívat, bude vhodné u něj být někdy mezi 10:00 a 11:00 hodinou, kdy k němu dorazí skupina turistů po trase Stochov – Řevničov – Lány – Vašírov – Stochov (poslední doporučená trasa).

K občerstvení můžete využít několik restaurací v Lánech, restauraci ve Vašírově, Na Slovance (u staré karlovarské silnice č. 606, pod nádražím Stochov) nebo se občerstvit až ve Stochově, místě srazu.

Pro orientaci ve Stochově a na Lánech si stáhněte také soubor „Stochov a Lány“.

Ještě upozornění pro motoristy. V okolí Stochova a Lán je několik silničních uzavírek.

Z Nového Strašecí směrem na Prahu musíte přes Rynholec (oprava mostu). Ze staré karlovarské silnice č. 606 je odbočka na Lány uzavřena opět oprava mostu musíte přes Vašírov. Ve Stochově také opravují most přes dálniční přivaděč. Na Stochov tedy můžete přijet z Nového Strašecí přes Čelechovice a Honice. Od Prahy sjeďte z rychlostní silnice R6 u Stochova, ale jeďte na Kačice a pak přes Čelechovice a Honice do Stochova. Nebo jeďte směr Stochov, pak ale musíte dojet až ke staré karlovarské silnici (kruhový objezd), zde se dejte doprava (na Karlovy Vary) a hned u restaurace Na Slovance opět doprava (Lánská, směr k nádraží) a opět hned doleva (Petra Bezruče) tato silnička Vás dovede přes železniční přejezd na kraj Stochova. Mrkněte se na soubor „Silnice“.

Informační mapky naleznete po rozklepnutí níže:

Doporučené trasy okolo Stochova

Informační mapy Stochov a Lány  

 

Napsat komentář