Středočeská desítka 2021

Výbor a Programová rada Středočeské oblasti KČT ve spolupráci se svými odbory a Krajským úřadem Středočeského kraje připravil pro rok 2021 již sedmé pokračování soutěže, která navazuje na úspěšné minulé ročníky. Základní shrnutí o soutěži naleznete v příslušném informačním letáku.
Pozor!
Podmínky pro získání odznaku jsou jiné než v minulých ročnících.
Musíte navštívit 6 z 10 povinných míst (muzeí, památníků apod.) a 3 z 5 turistických pochodů. Propozice turistických akcí naleznete níže. Začínáme již 22. května 2021 Jarním srazem turistů STO.

NOVÝ KONCEPT – NOVÉ ODZNAKY – NOVÉ VÝZVY

Středočeská desítka  bude pokračovat i v roce 2021. Po dohodě se Středočeským krajem jsme pro letošní rok připravili zbrusu nový koncept, a i nový odznak. K získání odznaku bude zapotřebí účast na vybraných turistických akcích pořádaných odbory KČT ve Středočeské oblasti KČT a návštěva vybraných individuálních cílů ve Středočeském kraji. Turistických akcí bude celkem 5 a cílů bude celkem 10. Budeme také pokračovat ve vydávání turistických vizitek k jednotlivým akcím a Fotonálepek k jednotlivým místům. Na individuálních místech budou umístěna kontrolní razítka, budou tam k prodeji turistické pasy a i Fotonálepky. Soutěž o turistické vybavení bude pokračovat, opět budou ve hře poukázky na nákup sportovního vybavení a oblečení. Losování proběhne na poslední turistické akci zařazené do Středočeské desítky 2021. Bude to již tradičně na Podzimním setkání. 

PODMÍNKY PLNĚNÍ

K ZÍSKÁNÍ ODZNAKU A K ZAŘAZENÍ DO SLOSOVÁNÍ JE POTŘEBA

 1. zakoupit si Turistický pas Středočeské desítky 2021
 2. navštívit minimálně 6 z 10 níže uvedených míst (kdykoliv, v rámci otevírací doby objektů, individuálně v průběhu let 2021)
 3. zúčastnit se alespoň 3 z 5 níže uvedených turistických akcí
 4. na uvedených místech a akcích si nezapomeňte dát razítko do Turistického pasu
 5. v případě „nouze“ lze jednu turistickou akci nahradit návštěvou dvou individuálních míst (tj. razítka z 8 míst +2 razítka z akcí)

Po získání potřebného počtu razítek si na některé z níže uvedených turistických akcí vyzvedněte odznak. Na poslední akci – Podzimním setkání si nechte odstřihnout kupon, který bude zařazen do slosování. Pokud víte, že se nebudete moci poslední akce zúčastnit, zašlete splněný záznamník na adresu Jiří Laibl, Blahoslavova 1505, 269 01 Rakovník. Kupon Vám odstřihneme a do slosování Vás zařadíme. Odznak Vám též můžeme poslat poštou (pokud přiložíte známky na zaslání zpět). Po dohodě lze vše vyřídit i individuálně (napište, zavolejte: kct.laibl@seznam.cz nebo 602 400 907).

AKCE ZAŘAZENÉ DO STŘEDOČESKÉ DESÍTKY 2021 a jejich propozice

22. 5. 2021 Jarní sraz turistů Středočeské oblasti KČT (Pavlíkov u Rakovníka)
5. 6. 2021 Pytláckými roklemi (Říčany)
18. 9. 2021 Přes čtyři zámky (Týnec nad Sázavou)
9. 10. 2021 Kol dokola Kostomlat (Kostomlaty nad Labem)
27. 11. 2021* Podzimní setkání turistů Středočeské oblasti KČT (Mělnicko)

* Vzhledem k pokračující pandemii Covid-19 může dojít ke změně termínů pořádaných akcí. Sledujte sokct.cz nebo kalendář akcí na kct.cz

MÍSTA ZAŘAZENÁ DO STŘEDOČESKÉ DESÍTKY 2021
Potvrzovací razítka a fotonálepky pro místa zařazená do Středočeské desítky 2021 (viz místa 1. až 10. níže) budou rozvezena v týdnu od 5. do 11. července 2021. Nejpozději 12. července tak budou na všech deseti místech.

 1. Památník Karla Čapka ve Staré Huti u Dobříše: https://www.capek-karel-pamatnik.cz/
 2. Památník Antonína Dvořáka ve Vysoké u Příbrami: https://www.antonindvorak.cz/
 3. Památník národního útlaku a odboje v Panenských Břežanech: https://panenske-brezany.muzeumbrandys.cz/cz/
 4. Hornicky skanzen Mayrau ve Vinařicích u Kladna: https://dul-mayrau.cz/
 5. Památník Josefa Lady v Hrusicích: https://hrusice.muzeumbrandys.cz/cz/
 6. Muzeum lidových staveb v Kouřimi: https://www.skanzenkourim.cz/
 7. Polabské národopisné muzeum v Přerově nad Labem: https://www.polabskemuzeum.cz/mista/polabske-narodopisne-muzeum
 8. Skanzen Vysoký Chlumec: https://www.skanzen-vysokychlumec.cz/
 9. Skalní obydlí ve Lhotce u Mělníka: https://www.muzeum-melnik.cz/stale-expozice-1/skalni-obydli-lhotka/
 10. Barokní fara v Dolní Krupé: https://www.muzeummb.cz/fara-dolni-krupa/

Vzhledem k pokračující pandemii budou do ročníku 2022 zařazeny stejné akce a stejná místa. Odznak tak bude možné plnit po dobu dvou let na stejných akcích a místech. Nicméně losování proběhne letos i příští rok a odznaky se budou též barevně lišit.

Napsat komentář